1
1
 

18 жовтня 2017 в концертній залі Уманського музичного училища відбувся концерт піаніста Олександра Рувінштейна (США), присвячений світлій пам'яті свого вчителя Віктора Едуардовича Патріціо (75-річчю від дня народження).

Олександр — випускник Уманського музичного училища. Впродовж навчання в класі Патріціо, талановитий студент став переможцем регіональних та всеукраїнських конкурсів. Після училища Рувінштейн вступив до музично-педагогічного інституту імені Гнесіних (Москва) в клас професора В.Б.Носіної , і потім закінчив аспірантуру в класі професора Н.Л.Штаркмана. Вже багато років музикант живе і працює в Нью-Йорку, веде активну концертну діяльність.

Через 30 років Олександр Рувінштейн знову виступив на сцені переповненої зали рідного училища. Концерт складався з двох відділень. В програмі першого відділення — музика І.С.Баха: два концерти для фортепіано соло та Французька увертюра. Особливо проникливо, наче молитви, прозвучали середні повільні частини концертів. На одному диханні була виконана 11-частинна Французька увертюра сі мінор, де проявив глибоке розуміння та відчуття стилю бароко.

В другому відділенні піаніст натхненно виконав твори Сергія Рахманінова: Варіації на тему Кореллі та дві прелюдії. Романтичну музику Олександр також зіграв драматургічно цілісно, передаючи мужню ніжність та могутню пристрасність, притаманну композиторові. Сам виконавець зізнається, що любов до Рахманінова прищепив йому перший вчитель - Віктор Едуардович, і коли він грає цю музику, він завжди згадує уроки та настановлення свого педагога.

Кульмінацією концерта став віртуозний Вальс Моріса Равеля. Один з найскладніших творів фортепіанної літератури прозвучав у виконанні Олександра по-симфонічному масштабно, з розмахом та драматичним напруженням. Гра піаніста захоплює не лише виразністю, але і бездоганною технікою.

На біс ностальгічно зворушливо прозвучала соль дієз мінорна прелюдія Рахманінова, яку Рувінштейн грав ще в студентські роки в класі В.Е.Патріціо.

Щира самовідданість та натхненне виконання були гаряче сприйняті вдячними слухачами, які вітали виконавця оваціями.

1


2

   
© Уманське музичне училище, 2012 р.
Дизайн, верстка, підтримка сайту - EdAge studio, Умань